Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Dealeři pervitinu a marihuany skončili v rukou policistů

4. 8. 2022

page.Name
Dva úspěšné zásahy ve dvou dnech mají za sebou policisté z územního odboru Trutnov. Na začátku týdne si nejprve došli spolu s kriminalisty krajského TOXI týmu pro distributora pervitinu a druhý den zadrželi s hradeckými kolegy pěstitele marihuany.

Prvního, třiatřicetiletého muže z Trutnovska policisté zatkli v pondělí a následně jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu – nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Kriminalisté kladou muži za vinu, že během dvou let z medikamentů, které si dovážel z Polska, vyrobil 0,5 kilogramu pervitinu a ten následně prodával dalším osobám, část užil sám. „Pachatele jsme sledovali několik měsíců,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Konečná. Provedenou domovní prohlídkou policisté zajistili varnu, větší množství chemikálií k výrobě pervitinu, 10 gramů pervitinu a rostlinnou sušinu.

Zároveň byl dealer obviněn z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky. Nalezeno u něj bylo 49,5 gramu pervitinu, 22,27 gramu rostliny konopí a 4 tablet extáze, které se snažil pronést přes vstup na nedávný hudební festival. „Pokud mu bude prokázána vina, může být odsouzen k trestu odnětí svobody až na 10 let,“ uvedla Lucie Konečná.

 

Pro druhého, čtyřiatřicetiletého muže si policisté došli v úterý na Hradecko. Ten měl od června letošního roku vypěstovat 159 kusů konopí, jejichž sklizeň si však vzali na starost policisté. Od chvíle, kdy se kriminalisté o muže začali zajímat, k jeho zadržení uplynuly pouhé dva týdny. „Policisté při domovní prohlídce zajistili nejen rostliny konopí, ale i hnojivo a technologické příslušenství a vybavení k pěstování těchto rostlin,“ přiblížila mluvčí a dodala, že zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou podrobeny znaleckému zkoumání.

Díky skvělé práci všech zúčastněných obvinil vrchní komisař muže ze spáchání přečinu – nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což hrozí v případě prokázání viny až 5 let ve vězení. „Policisté na případech i nadále intenzivně pracují,“ uzavřela Lucie Konečná.

(bog, tz-lku)
redakce@trutnovinky.cz
Foto, video: Policie ČR