Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Policie pátrá po svědcích nehody, pro zraněného řidiče musel vrtulník

3. 8. 2022

page.Name
Na hlavní silnici mezi obcemi Výšinka a Kocbeře se v úterý v šest večer stala dopravní nehoda osobního vozidla značky Škoda Fabia, při které auto vyjelo z vozovky a narazilo do stromu.

Z prvotních informací k nehodě došlo pravděpodobně tak, že 27letý řidič fábie v místě, kde je zákaz předjíždění, začal předjíždět zatím nezjištěné vozidlo Při tomto manévru se v protisměru objevilo další neustanovené vozidlo, a tak ve snaze vyhnout se střetu řidič fábie strhl řízení vlevo, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu a do složených klád.

„Řidič utrpěl zranění, s kterým byl letecky transportován do nemocnice. Kvůli zdravotnímu stavu ho policisté nemohli podrobit dechové zkoušce, proto nařídili odběr krve,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. Policisté zjistili, že havarované vozidlo nemá platnou technickou kontrolu a že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Škodu na autě odhadli na 80 tisíc korun.

„Jelikož se policistům do současné doby nepodařilo zjistit řidiče ostatních aut, ani najít žádné svědky nehody, žádáme je, aby se ozvali na linku 158 nebo se dostavili přímo na trutnovský dopravní inspektorát,“ uvedla mluvčí Kormošová.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR