Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

15°

Svátek má

Řidička dostala smyk, přerazila zábradlí a zůstala viset nad korytem Úpy

21. 8. 2022

page.Name
Štěstí v neštěstí měla v sobotu večer řidička mercedesu. U kina Vesmír vyjela po smyku ze silnice a zůstala viset v nebezpečné pozici nad korytem řeky Úpy. Z auta ji pomohli přivolaní hasiči. O nehodě informovali trutnovští strážníci, kteří byli na místě jako první a až do vyproštění se ženou komunikovali.

K nehodě došlo v ulici Úpské nábřeží (naproti kinu Vesmír) po desáté večer, krátce po deštivé přeháňce. „Osobní auto vyjelo ze silnice, přerazilo zábradlí a zůstalo viset nad korytem řeky Úpy,“ oznámila Městská policie Trutnov. Potvrzují to také zveřejněné videozáběry z kamerového systému.

Přivolaní strážníci našli na místě osobní auto a za volantem ženu. „Řidička byla bez viditelného zranění a vozidlo viselo nad řekou a reálně hrozil pád vozidla do řeky. Z toho důvodu nebylo prozatím možné vyproštění řidičky,“ uvedli strážníci, kteří na místě rovněž usměrňovali dopravu.

Strážníci do příjezdu hasičů a záchranářů s řidičkou komunikovali a snažili se ji uklidnit. Auto nakonec zajistili a vytáhli hasiči. „Tím bylo odvráceno nebezpečí a řidička byla vyproštěna z vozidla,“ upřesnila městská policie.

Alkohol a drogy vyloučil u ženy provedený test. Karambol vyšetřuje dopravní policie.

(pac, tz-mptu)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a video: Městská policie Trutnov