Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Sprejeři si vybrali odstavený vagón. Přihlásí se na policii sami?

26. 8. 2022

page.Name
Přímo při činu vyrušil v pondělí vpodvečer jeden ze zaměstnanců železnic v trutnovském depu partičku sprejerů, která si přišla „odzdobit“ jeden z odstavených vagónů. Událost oznámil policistům, kteří nyní žádají sprejery, aby se sami přihlásili na obvodní oddělení v Trutnově a pomohli své jednání objasnit.

„Současně také žádáme širokou veřejnost o pomoc při jejich ztotožnění. V případě, že někoho z nich poznáváte, oznamte nám tuto skutečnost na lince 974 539 651,“ uvedla tisková mluvčí policie Šárka Pižlová.

Zaměstnanec železnice na nezvané hosty přišel tak, že zaslechl syčení spreje, když šel na přestávku. Připravil si mobilní telefon s fotoaparátem a šel se podívat na místo, odkud byl mimo jiné také cítit zápach po spreji. Skrz mezeru si všiml „úřadujících“ mladíků, kteří jakmile si ho všimli, dali se na útěk. Na odstavený vagón vytvořili tři nečitelné velké nápisy.

„Protiprávním jednáním se dopustili přečinu poškození cizí věci v hodnotě 11 tisíc korun a v případě dopadení jim hrozí rok vězení,“ doplnila policejní mluvčí.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Jan Bartoš