Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Nezvládl zatáčku a skončil v plotě. Nebylo divu, nadýchal přes 3 promile

25. 2. 2022

page.Name
Nikdy nekončící seznam opilých řidičů je opět o pár jmen delší. Například vrchlabská policie za poslední týden zaregistrovala další tři motoristy, kteří sedli za volant pod vlivem alkoholu. Jeden z nich dokonce havaroval. Alarmující je především hodnota alkoholu v krvi, kterou nadýchal - přes tři promile.

První případ se stal v neděle před osmou ranní v Žižkově ulici ve Vrchlabí. Šestadvacetiletý řidič osobního auta projížděl příliš rychle pravotočivou zatáčku, na zasněžené silnici dostal smyk a narazil do plotu. Z místa nehody odešel na ubytovnu, kde ho ale vypátrali policisté. „K řízení v opilosti se jim doznal a podrobil se na jejich výzvu dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 3,09 promile alkoholu,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Šofér přišel na místě o řidičský průkaz, následně se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. „Případ šetříme pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do tří let,“ upřesnila Pižlová.

Další dva případy jsou ze včerejška. Nejprve si vrchlabští policisté po 17. hodině všimli v Lánovské ulici šoféra na skútru. Jakmile řidič zjistil, že za ním hlídka vyrazila, zaparkoval na autobusovém nádraží. Policistům pak po výzvě nepředložil potřebné doklady pro řízení.

“Lustrací policisté zjistili, že 27letý muž není držitelem řidičského oprávnění a také to že řídil opilý. Nadýchal 1,57 promile! K požití alkoholu se doznal. Vypil dle svých slov tři piva a panáka vodky,“ uvedla Pižlová. V nejbližších dnech policisté sdělí podnapilému muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí rok vězení.

Krátce před půlnocí si policisté ve vrchlabské Nádražní ulici všimli podezřelé škodovky. Zastavili ji, šofér při kontrole nadýchal 0,84 promile. „Na místě přišel o řidičský průkaz. Věc jsme zadokumentovali a postoupíme ke správnímu orgánu k projednání,“ dodala policejní mluvčí.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek