Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

„Ujížděl“ policii dvacítkou. Ukázalo se, že řídil opilý

1. 2. 2022

page.Name
Žádná nebezpečná honička, jak bývá zvykem. Naopak! Šofér, který se snažil policistům „ujet“, se ploužil Trutnovem sotva dvacítkou.

Na případ z časného pondělního rána upozornila policie dnes. Výstražnými světly a nápisem Stop chtěla zastavit auto v Krkonošské ulici za kruhovou křižovatkou u hypermarketu Albert. Zpočátku to vypadalo, že řidič Fordu Mondeo na výzvu reaguje. Začal brzdit a se zapnutým pravým blinkrem u pravé krajnice zastavoval.

„Úmysl zastavení si pravděpodobně rozmyslel a v jízdě pokračoval. Najel na kruhový objezd, který dvakrát objel, než z něho vyjel do Obchodní ulice, kde po pár desítkách metrech zastavil. Ujížděl přibližně půl kilometru rychlostí 15 až 30 kilometrů v hodině,“ upozornila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Osmatřicetiletého řidiče policisté podrobili dechové zkoušce. Výsledek? 1,75 promile alkoholu. „Muž uvedl, že je od včerejšího dne na cestě z Anglie a že během jízdy vypil pět dvanáctistupňových piv,“ upřesnila Kormošová.

Policisté zakázali šoférovi další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. „Následně ho čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek
Video: Policie ČR