Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Vláčeli těžké tašky, měli v nich nářadí ukradené z dodávky

8. 2. 2022

page.Name
Jen krátce se radovali z lupu dva zloději ve věku 36 a 24 let. Doslova pár minut po krádeži nářadí ze zaparkovaného auta je totiž zadrželi přivolaní policisté. A protože muži kradli opakovaně a hrozilo, že by v tom mohli pokračovat, poslal je soudce do vazby.

K vloupání do automobilové dodávky došlo v pátek před půl sedmou ráno v Polské ulici. Přivolaní policisté zadrželi dva podezřelé i s lupem po pár minutách a nedaleko od místa činu. Pomohl jim v tom služební pes.

„Násilím společně vnikli do zaparkovaného dodávkového vozidla Ford, ze kterého odcizili stavební nářadí v hodnotě přesahující 15 tisíc korun,“ popsala začátek krádeže policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Při ohledávání a zajišťování stop u vykradeného auta policisté dostali zprávu o dvou mužích, kteří na lesní cestě nad chatovou oblastí vláčejí zjevně těžké tašky. „Nejprve se policistům podařilo zadržet 36letého muže a o pár minut později psovod vypátral 24letého komplice. U nich nalezené odcizené věci policisté zajistili a vrátili majiteli,“ oznámila Pižlová.

Dalším šetřením vyšlo najevo, že starší z mužů byl již mnohokrát trestaný za majetkovou trestnou činnost a krade dál. „V lednu se vloupal do kovových kontejnerů u obchodního domu a později do osobního auta, celková škoda činila 1500 korun. O týden později nakupoval bez peněz v obchodu, přičemž byl zastaven ostrahou,“ upřesnila Pižlová.

Mladší zloděj vnikl do dvou nezamčených bytů v Mladých Bukách a ve Svobodě nad Úpou, ze kterých odcizil mobilní telefon, doklady a oblečení, čímž způsobil škodu téměř 10 tisíc korun.

„Jelikož se oba dopouštějí majetkové trestné činnosti opakovaně, nemají zaměstnání, jsou bez bydliště a lze konstatovat, že v protiprávním jednání budou zřejmě pokračovat, policejní komisař zaslal k rukám státního zástupce podnět na jejich vzetí do vazby, s čímž soudce v neděli souhlasil a do vazby je oba poslal,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek