Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Žena ve Špindlu měla přes 4 promile, agresivní muž v Trutnově více než 3,5

4. 2. 2022

page.Name
Hned třikrát museli policisté ve středu odvézt opilce na na protialkoholní záchytnou stanici. Ve dvou případech se nestačili divit rekordním hodnotám, které podnapilí lidé nadýchali.

Policisté ze Špindlerova Mlýna si včera po 14. hodině všimli u mostu přes řeku Labe sedící osoby, která nebyla schopna vstát. „Zjistili, že se jedná o 44letou ženu, která je silně pod vlivem alkoholu a s ní provedená dechová zkouška ukázala hodnotu 4,34 promile!“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Opilá žena svým jednáním v silném sněžení a při teplotě -1 °C bezprostředně ohrožovala svůj život. Policisté jí proto převezli na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové.

Ve stejný den po 17. hodině byli policisté přivoláni k prodejně potravin ve Velké Úpě. „U obchodu na zemi ležel silně opilý 46letý muž, který žádným způsobem s policisty nekomunikoval. I jeho jsme s ohledem na jeho ochranu života a zdraví zajistili a dále převezli na záchytku v Hradci Králové,“ sdělila Pižlová.

Do třetice byli policisté před desátou večer požádáni lékařkou trutnovské nemocnice o asistenci při převozu agresivní osoby záchytku. „Jednalo se o nám již ´velmi známého´ 31letého muže, který nadýchal 3,65 promile,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek