Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Odcizil nebo vykradl desítky aut, škoda je 4,5 milionu korun

22. 9. 2022

page.Name
Trutnovští policisté obvinili sedmatřicetiletého muže z Ústí nad Labem z řady krádeží a dalších činů. Nejméně od července nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v dalších regionech, odcizil nebo vykradl více než 50 motorových vozidel, přičemž způsobil škodu za více než 4,5 milionu korun, uvedla dnes na webu policie.

Spolu s ním policie obvinila také osmadvacetiletou ženu, která se s ním podle kriminalistů podílela asi na desítce případů. Muž je ve vazbě, ženu policie stíhá na svobodě. Policie oba dopadla v neděli na různých místech v Ústeckém kraji. V případě prokázání viny jim hrozí až osm let vězení.

"Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen a věznici opustil v květnu 2021. Muž navíc usedal za volant kradených vozidel, i přesto, že mu byl uložen trest zákazu řízení motorových vozidel, a to do října letošního roku," uvedla Šárka Pižlová z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

Na odcizených autech, která mimo jiné používal k páchání trestné činnosti, také měnil registrační značky a odstavoval je na různých místech po republice, aby ztížil jejich vypátrání.

"Obviněný muž se živil zejména krádeží různých motorových vozidel, přičemž se jich nejméně 50 stalo jeho terčem. Do některých z nich se pouze vloupal, odcizil nalezené věci, a to například telefony, platební karty, cigarety, osobní věci, oblečení a s některými vozidly, které se mu podařilo nastartovat, odjel z místa pryč," uvedla Pižlová.

Kriminalisté při domovní prohlídce a při prohlídce nebytových prostor v Ústí nad Labem některé kradené věci našli.

Policie oba obvinila ze zločinu krádež, z důvodu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, z přečinu poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizích práv. Policisté dopadli muže na Lounsku, když se jim snažil ujet na kradené čtyřkolce. Pro ženu si přišli do panelového bytu v Krupci, také v Ústeckém kraji.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek