Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Pohřešovaný muž byl nalezen mrtvý

15. 3. 2023

page.Name
V úterý odpoledne byl ve Vrchlabí nalezen pohřešovaný muž bez známek života. Informovalo o tom dnes ráno Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje na svém webu. „Při prohlídce těla nebyly zjištěny žádné podezřelé okolnosti úmrtí. U pohřešovaného muže bylo nařízeno provedení soudní pitvy,“ uvedla mluvčí Šárka Pižlová.

Muž ve věku 55 let byl pohřešován od 11. ledna letošního roku, kdy se na policii ve Vrchlabí obrátil s žádostí o pomoc při pátrání po něm jeho bratr. Ten policistům řekl, že svého sourozence viděl naposled 28. října 2022 v Nádražní ulici ve Vrchlabí.

Vedoucí obvodního oddělení policie ve Vrchlabí Pavel Holubec pro web Vrchlabinky.cz uvedl, že pohřešovaný nebyl nalezen v budově či jiném uzavřeném objektu, ale venku náhodným kolemjdoucím. Přesnou lokalitu nálezu Holubec neupřesnil.

Před provedením pitvy nejsou známé další podrobnosti, například, jak dlouho tělo na místě jeho nálezu spočívalo. „Situace je ale taková, že v lokalitě Vrchlabí je několik míst, která jsou opuštěná nebo minimálně frekventovaná. Takže v tuto chvíli žádné další podrobnosti nejsou známy a vše bude předmětem dalšího šetření,“ uvedl Holubec.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Miloš Šálek