Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

„Perníkové“ mámy rozjely drogový byznys

15. 6. 2023

„Perníkové“ mámy rozjely drogový byznys 8 snímků
Dvě ženy z Trutnovska čelí trestnímu stíhání pro nezákonnou činnost v oblasti drog. Společně žily v pronajatém bytě, každá se svým potomkem, a každá měla rozjetý vlastní byznys s drogami. V úterý je zadrželi trutnovští kriminalisté.

Sedmatřicetiletá žena vařila na dosud neustanoveném místě pervitin z léků, pro které jezdila do zahraničí. Pervitin také nakupovala v Praze a pak ho distribuovala svým zákazníkům na Královédvorsku.

O tři roky mladší žena obchodovala s chemikáliemi. Kupovala je v Praze a pak za úplatu prodávala osobám, které z nich vyráběly pervitin. „Nejméně v jednom případě odvezla svou spolubydlící do hlavního města s vědomím, že jedou nakupovat drogy,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obě zadržené žen jsou dlouholetými uživatelkami pervitinu, mezi výrobci drog se pohybují od mládí. Kriminalisté u nich při domovní prohlídce zajistili pervitin, prekurzory, marihuanu, teploměr, finanční prostředky a chemikálie k výrobě návykových látek. „Zajištěné předměty budou předmětem dalšího odborného zkoumání z odvětví chemie,“ upřesnila Pižlová.

Policisté už proti ženám zahájili trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy. Starší z nich stíhají pro přečin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, tedy prostředky k výrobě pervitinu.

„Obě ženy jsou v současné době stíhány na svobodě a v případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý pobyt ve vězení,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR