Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Zloděj z Pece dopaden, způsobil škodu za 600 tisíc

14. 6. 2023

Zloděj z Pece dopaden, způsobil škodu za 600 tisíc 0 snímků
Policisté zadrželi muže, který od poloviny května řádil v Peci pod Sněžkou. Ukradl věci za více než 150 tisíc korun a poničil přitom majetek za 420 tisíc.

Čtyřiadvacetiletého zloděje kriminalisté v sobotu odpoledne vypátrali a zadrželi po upozornění všímavého místního občana. Ihned proti němu zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci.

„Obviněnému klademe za vinu, že od poloviny května 2023 do doby jeho zadržení se dopustil v sedmi případech protiprávního jednání, přičemž způsobil škodu na odcizených věcech přesahující 150 tisíc korun a škodu na poškození majetku 420 tisíc korun,“ oznámila policejní mluvčí Šírka Pižlová.

Terčem jeho činnosti se stalo nejprve osobní auto, pak kiosek na parkovišti, zmrzlinový stánek, tři objekty s hostinskou činností a násilím vnikl také do dvou parkovacích automatů. „Muž bral vše, co mu padlo pod ruku. Finanční hotovost, alkohol, potraviny, tablet a například také laptop,“ upřesnila Pižlová.

Kriminalisté u něj zajistili některé věci pocházející z trestné činnosti. Brzy je vrátí majiteli. „Lustrací vyšlo najevo, že obviněný v říjnu 2020 opustil brány vězení, kde si odpykával trest za krádeže a rovněž v květnu tohoto roku byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost,“ dodala Pižlová.

Muž je stíhaný na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR