Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

V elektrárně hořelo uhlí v zásobníku, dodávky požár neomezil

11. 4. 2023

page.Name
V trutnovské elektrárně v Poříčí v pondělí navečer hořelo uhlí a uhelný prach v zásobníku a na podávacím páse. Dodávky elektřiny a tepla požár neomezil. Hasiči škodu odhadli na 200 000 korun. Nevylučují, že příčinou ohně bylo samovznícení.

K požáru vyjelo šest jednotek hasičů před 19:00 a zhruba za hodinu se jim podařilo oheň lokalizovat. „V zásobníku s kapacitou 300 tun bylo asi 50 tun uhlí. Šíření ohně se podařilo včas zastavit a oheň se tak po dopravníku nerozšířil mimo zásobník,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Zásah hasiči ukončili kolem 23:00.

Příčinu požáru dnes budou zjišťovat vyšetřovatelé hasičů. Hodnotu majetku uchráněného před požárem hasiči vyčíslili na 35 milionů korun.

Elektrárna patří společnosti ČEZ, kromě hnědého uhlí spaluje i biomasu, zejména štěpku. V Trutnově teplo z Poříčí odebírá asi 8000 domácností. Teplo proudí také do Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic, Svobody nad Úpou a Janských Lázní. Elektrárenský výkon elektrárny činí 165 megawattů.

ČTK
Foto: HZS Královéhradeckého kraje