Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Dva paraglidisté uvízli ve větvích, zachránili je hasiči

30. 5. 2023

Dva paraglidisté uvízli ve větvích, zachránili je hasiči 3 snímků
Dvakrát během víkendu museli hasiči vyjet ke kopci Zvičina na Královédvorsku, aby pomohli paraglidistům, kteří uvízli v korunách stromů. Oba karamboly se naštěstí obešly bez zranění.

První se odehrál v sobotu ve tři odpoledne. Muž s padákem se zamotal do větví vysokého smrku a uvíznul ve výšce asi dvaceti metrů. Na místo do nelehkého terénu byli vysláni profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, lezecká skupina z Trutnova a dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné.

Hasič - lezec vystoupal do výšky nejprve po kolegy připraveném žebříku a pak pokračoval pomocí stromolezeckých stupačkek.

„Paraglidistu si k sobě uvázal pomocí lanové techniky, vymotali společně padák z větví a pak jištěného muže spustil lezec pomalu dolů na zem, sám pak slezl i se vším vybavením,“ uvedli hasiči. Další hasiči vše jistili ze země.

Zachráněný muž vyvázl bez zranění. Stejně jako paraglidistka, která v neděli odpoledne skončila s padákem ve větvích stromu ve výšce asi deset metrů.

K nehodě došlo rovněž pod Zvičinským kopcem. „Dolů na zem slezla žena po žebříku, který přistavili hasiči. Pak se do větví vyšplhala ještě lezecká skupina, která pomohla s vyproštěním padáku, jištění prováděli na zemi další hasiči,“ oznámili hasiči na webovém serveru hzscr.cz.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: hasiči