Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Smutné rekordy za volantem: 115 km/h v obci a 3,25 promile!

29. 5. 2023

page.Name
Překračování povolené rychlosti a jízda v opilosti. Dva velmi časté prohřešky, se kterými se policisté setkávají při kontrolách dnes a denně. Bohužel. Naposledy minulý týden.

Ve čtvrtek přistihli v Javorníku - Rudníku řidiče Audi, když projížděl obcí rychlostí 115 kilometrů za hodinu. Povolenou rychlost překročil o 65 kilometrů v hodině. „Čtyřiadvacetiletému cizinci policisté za přestupek uložili kauci šest tisíc korun z důvodu, aby se nevyhýbal řízení,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Přestupek bude řešit správní orgán ve Vrchlabí. Muži hrozí zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok a pokuta 5 až 10 tisíc korun.

V pátek před šestou ráno zastavili celníci opilého řidiče ve Rtyni v Podkrkonoší.
Na místo přivolaní policisté pak vyzvali 43letého cizince k dechové zkoušce na alkohol. Výsledkem bylo 3,25 promile. „Šofér uvedl, že jede z Náchoda do Rtyně, kde pracuje. Policisté ho zadrželi a umístili po vyšetření do policejní cely,“ upřesnila Pižlová.

Po vystřízlivění muži sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí rok vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Následně ho pustili na svobodu.

Dalšího opilce za volantem chytili policisté v sobotu po deváté večer v Žacléři v Komenského ulici. Dechová zkouška ukázala u řidiče Volkswagenu hodnotu 2,46 promile. „Lustrací dále policisté zjistili, že mu byl v květnu 2023 vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení za obdobné chování, tedy jízdu pod vlivem alkoholu,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek