Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Ve Vrchlabí došlo ke dvěma útokům nožem, agresora policie zadržela

14. 5. 2023

page.Name
Kvůli dvěma útokům nožem ve Vrchlabí policie obvinila pětatřicetiletého muže. V pátek navečer vážně zranil na autobusovém nádraží o dva roky staršího muže, který musel být letecky transportován do nemocnice. Útočník o několik minut dříve napadl nožem, údery a kopy dalšího devětačtyřicetiletého muže, který rovněž skončil v nemocnici.

„Policisté muže po jeho vystřízlivění obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví, přečinů výtržnictví, ublížení na zdraví a nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí trest odnětí svobody na pět až 12 let,“ uvedla dnes mluvčí krajské policie Iva Kormošová. O druhém útoku informovala v sobotu televize Prima s tím, že muži vážně zraněnému na krku poskytli první pomoc kolemjdoucí lidé.

Potyčka se stala přímo u přechodu pro chodce u terminálu. Agresor měl zaútočit na krk, a to bez jakýchkoli náznaků předchozího konfliktu dvojice či varovných signálů. Někteří z přítomných zraněnému drželi ránu, aby nevykrvácel. „Ten kluk, co ho podřízl, šel úplně v pohodě přes silnici. Říkal mi ahoj. Přišel tam ale další, ohnal se a bylo vyřízeno. Já nevím, jestli se znali,“ popsal útok jeden ze svědků. Vše se podle něj seběhlo velmi rychle. Další přítomní zmínili, že se útočník pohyboval kolem nádraží skoro celý den. 

Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby. Záchranáři u muže zastavili krvácení a uvedli ho do umělého spánku. „O dva roky starší muž utrpěl bodné poranění v oblasti krku, které ho přímo ohrožovalo na životě, před transportem a v době transportu mu byly podány dvě jednotky plné krve. To znamená, že jsme podávali transfuzi přímo na místě události. Následně byl zraněný transportován do fakultní nemocnice, kde byl předán ve vážném, ale stabilizovaném stavu,“ upřesnil mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Z obavy, že by útočník mohl v trestné činnosti pokračovat, uprchnout či se skrývat, podají policisté podnět na jeho vzetí do vazby. Podle rejstříku trestů má muž celkem 14 záznamů, přičemž naposledy byl z vězení propuštěn na konci dubna 2021, kde si odpykával 1,5letý trest za výtržnictví.

ČTK
Foto: Martin Holek