Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Měl sedět ve vězení, místo toho vykrádal restaurace. I v Trutnově

10. 1. 2023

page.Name
Úpičtí policisté koncem loňského roku objasnili sérii vloupání a zahájili trestní stíhání proti 27letému muži, který měl na svědomí několik vykradených restaurací v Úpici a Trutnově. Svým protiprávním jednáním způsobil škodu přesahující 80 tisíc korun.

Obviněný měl koncem září násilím vniknout do restaurace v Batňovicích, odkud odcizil stravenky a peníze v hodnotě téměř 20 tisíc korun a dále zde způsobil škodu na poškození majetku přesahující 50 tisíc korun. O měsíc později se stal terčem jeho „návštěvy“ penzion v Trutnově, ale i pivnice v Úpici. V těchto případech odcizil televizor a cigarety.

Kriminalisté lustrací jeho osoby zjistili, že muž i přesto, že na internetu nalezl informaci o tom, že je po něm vyhlášené celostátní pátrání, nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody za předchozí trestnou činnost. „Dopustil se tak přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla tisková mluvčí policie Šárka Pižlová a dodala, že do věznice byl lupič eskortován úpickými policisty začátkem listopadu.

V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek