Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Opilec na čtyřkolce srazil chodkyni a ujel

18. 1. 2023

page.Name
Přes dvě promile nadýchal 43letý muž, který stihl během jediného večera na čtyřkolce srazit chodkyni a z místa nehody ujet, v baru obtěžovat personál, a po zadržení také napadnout policistu. Za prohřešky mu hrozí až tři roky vězení.

K incidentu došlo v sobotu v Peci pod Sněžkou. Dvě ženy šly od sjezdovky Javor do centra po levé části cesty. Najednou se za nimi objevilo světlo a jednu z nich následně srazila na zem čtyřkolka. Šofér z místa ujel. „Chodkyně utrpěla lehké zranění, následně byla ošetřena v nemocnici a poté byla propuštěna domů,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Přivolaní policisté vypátrali řidiče čtyřkolky s pásovými koly zanedlouho v tamním klubu. „Zadrželi ho a provedli s ním orientační dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,09 promile. Zadržený se choval k policistům agresivně, byl na ně vulgární a z jeho strany došlo také k fyzickému napadení jednoho z policistů,“ upozornila Pižlová.

Policisté nejprve převezli muže na vyšetření do trutnovské nemocnice, poté ho umístili do policejní cely. Dalším šetřením v Peci pod Sněžkou zjistili, že přijel do tamního baru na čtyřkolce, kde popíjel alkohol. „Choval se nevybíravě, obtěžoval barmanky, svlékal si oblečení a byl na obsluhu i na ostatní hosty vulgární. Odtud měl odjet právě na čtyřkolce s pásovými koly,“ řekla Pižlová.

Policejní komisař proti muži ještě v neděli zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, ohrožení pod vlivem návykové látky a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení. „Obviněného muže jsme propustili ze zadržení v neděli odpoledne a v současné době je stíhán na svobodě,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek