Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Pachatelům devíti vloupaček v Trutnově hrozí až pětileté tresty

30. 1. 2023

page.Name
Trutnovským kriminalistům se povedlo ke konci ledna rozplést devět případů týkajících se vloupání do objektů v Trutnově, přičemž zloději způsobili celkovou škodu přesahující 160 tisíc korun. Krádeže měla na svědomí čtveřice mužů (29, 30, 31 a 35 let), přičemž tři z nich byli za poslední tři roky již za takové jednání odsouzení.

Obviněným je kladeno za vinu, že se společně nejméně ve čtyřech případech od 9. až 14. ledna vloupali do skladu s nářadím, sklepních prostor a v neposlední řadě do objektu, ve kterém probíhá rekonstrukce, odkud odcizili nářadí v hodnotě přesahující 100 tisíc korun. Zbylých pět skutků spáchali samostatně

„Třicetiletý muž začátkem ledna vnikl do budovy, ze které odcizil LED stropní svítidla v hodnotě přesahující 50 tisíc korun a ve druhém případě odcizil elektrokolo za 80 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí policie Šárka Pižlová. Policisté zjistili, že obviněný je uživatelem pervitinu, bez domova, bez zaměstnání, tedy bez jakéhokoliv příjmu.

Policejní komisař zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí tohoto muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně. „Ostatní tři osoby stíháme na svobodě,“ dodala policejní mluvčí s tím, že u zbylých třech skutků došlo k celkové škodě do 5 tisíc korun.

V případě prokázání viny pachatelům hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR