Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Policie navrhla obžalovat muže z Náchodska za přípravu vraždy

18. 1. 2023

Policie navrhla obžalovat muže za přípravu vraždy 0 snímků
Policie navrhla obžalovat muže z Náchodska za přípravu vraždy. Osmapadesátiletý muž chtěl podle policie vyřešit své dlouhodobé neshody majetkového charakteru najmutím recidivisty k likvidaci třiatřicetiletého muže a v případě potřeby i dalších lidí, kteří s ním žili. Policie o případu dnes informovala na webu. Kriminalisté v těchto dnech téměř po roce ukončili vyšetřování případu.

"Objednavatel se pod tíhou důkazů na závěr vyšetřování přiznal a rozhodl se nadále spolupracovat," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Podle ní policie tento týden krajskému státnímu zastupitelství předloží spis s návrhem na podání obžaloby proti obviněnému muži ze spáchání zločinu vraždy ve formě přípravy a z přečinu nedovoleného ozbrojování. "V případě pravomocného odsouzení hrozí pachateli 15 až 20 let odnětí svobody nebo výjimečný trest," uvedla Konečná.

Policie tvrdí, že obviněný muž nabídl finanční výhody známému, kterého si měl najmout na zavraždění muže a případně dalších lidí. K tomuto účelu obviněný podl policie poskytl muži střelnou zbraň a čtyři kanystry s naftou a olejem.

Policisté se o případu dozvěděli právě od najatého muže, který jim oznámil chystaný zločin při výslechu k jiné trestné činnosti. O najatém muži policie hovoří jako o recidivistovi, který zhruba rok před tím byl propuštěn z věznice a nadále v Královéhradeckém kraji páchal majetkovou trestnou činnost. "Při výslechu k jiné trestné činnosti sám oznámil chystaný trestný čin přípravy vraždy, čímž u něj zanikla v rámci tohoto případu trestnost a je v pozici svědka," uvedla Konečná.

Při domovních prohlídkách u obviněného muže policie našla další nelegálně držené střelné zbraně, střelivo a zakázané komponenty zbraní. Některé zbraně byly zakopány v zemi.

ČTK
Foto: Policie ČR