Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Policie navrhla obžalovat řidiče za nehodu v Adršpachu, zemřeli dva chodci

11. 1. 2023

page.Name
Policie navrhla obžalovat řidiče za tragickou dopravní nehodu v Adršpachu. Loni v srpnu při ní zemřeli dva chodci ve věku 29 a 49 let. Řidič z místa ujel. Kriminalisté nyní ukončili pětiměsíční vyšetřování. Devětatřicetiletého řidiče policie navrhuje obžalovat z přečinů usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

O vývoji případu dnes policie informovala na webu. Nehoda se stala 22. srpna 2022 u horního parkoviště v obci Adršpach. Případem se zabývá Okresní státní zastupitelství v Náchodě.

„Muž byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen k podmíněnému trestu v trvání jednoho roku a tří měsíců se zkušební dobou na pět let. Ale protože se ve zkušební době dopustil další trestné činnosti, soud mu podmínku změnil na nepodmíněný trest. Muž tak nastoupil výkon trestu,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

V současnosti tak čeká na vývoj vyšetřování ve vězení. „Pokud ho soudce uzná vinným, může mu navýšit trest o dalších až šest let,“ řekla Konečná.

Muž v době nehody v Adršpachu řídil auto i přes zákaz řízení platný až do roku 2027. Navíc byl v podmínce za smrt seniorky, kterou v roce 2016 také srazil autem. Od nehody v Adršpachu ujel.

„Řidič v době dopadení měl dechovou zkoušku negativní, ale podle znaleckého posudku z oboru zdravotnictví odvětví toxikologie měl v době nehody okolo 0,2 promile alkoholu v krvi. Ze znaleckého posudku z oboru dopravy také vyplynulo, že řidič jel v místě, kde byla nejvyšší povolená rychlost 50 km/h přibližně 90 km/h a že poškození šli prostředkem komunikace,“ sdělila Lucie Konečná.

Při srpnové nehodě v Adršpachu byli usmrcenými manažeři šumavské firmy s outdoorovým oblečením High Point.

ČTK
Foto: Policie ČR