Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Policie vyšetřuje smrt matky se synem v Krkonoších jako vraždu a sebevraždu

3. 1. 2023

page.Name
Případ úmrtí čtyřicetileté ženy a jejího tříletého syna v Krkonoších policie vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu. Potvrdil to soudní znalec z oboru soudního lékařství. Žena i dítě podle jeho předběžného vyjádření zemřeli 28. prosince.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda s následnou sebevraždou,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová a dodala, že vyšetřování pokračuje.

Pokud další vyšetřování potvrdí, že vraždu dítěte spáchala žena, policie případ odloží, protože nelze stíhat osobu zemřelou.

Po ženě a dítěti, které byly z okresu Praha - západ, od soboty při rozsáhlých pátracích akcích v terénu v okolí Pece pod Sněžkou pátraly desítky policistů, hasičů a horských záchranářů. Pátrací týmy je našly v pondělí po 12:00 v lese v oblasti Růžové hory.

Úvahy o nehodě či tragédii ve špatném počasí uťalo překvapivé oznámení policistů. „Na místě nálezu obou těl pracovali kriminalisté do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce, kdy společně zjišťovali okolnosti jejich úmrtí. Ohledávali místo nálezu a zajišťovali potřebné stopy. Ohledáním nalezených těl zjistili, že se jedná o násilná úmrtí. Jde o podezření z vraždy a sebevraždy. Toto zjištění potvrdil i soudní znalec z oboru soudního lékařství,“ sdělila Iva Kormošová.

Pohřešovanou ženu s tříletým synem našli mrtvé u Růžové hory


ČTK

Foto: Policie ČR