Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Stáje u Zlaté Olešnice zachvátil požár, uhynulo asi 150 krav

5. 1. 2023

page.Name
Asi 150 krav uhynulo ve čtvrtek večer při požáru stájí u Zlaté Olešnice. Zranil se i jeden člověk, nadýchal se kouře. Nešlo o hasiče.

Na místo podle informací na webu hasičů dorazilo deset jednotek se zhruba dvěma desítkami kusů techniky. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. Škoda se podle prvních odhadů hasičů bude pohybovat v řádech milionů korun.

„Ve stájích o rozměrech 90 krát 15 metrů bylo zhruba 160 jalovic. „Asi deset jich uteklo. To znamená, že vevnitř bohužel uhynulo 150 krav,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 19:00 a zásah zřejmě potrvá až do nočních hodin. „Nemůžeme zasahovat zevnitř. Konstrukce té stáje se začíná hroutit, takže pohyb uvnitř by byl pro nás nebezpečný,“ řekla mluvčí hasičů. Požár je ale podle informací hasičů lokalizován, takže se oheň dál nešíří.

Hasiči ve Zlaté Olešnici zřídili čerpací stanoviště u retenční nádrže a vozí k místu kyvadlově vodu. K požáru ji dostávají asi 200 metrů dlouhým vedením, uvedli na twitteru.

Na místo požáru dorazili také policisté. Budou spolu s hasiči vyšetřovat možné příčiny požáru. Vyšetřovatel hasičů byl rovněž na místě, ale podrobnější ohledání za účasti dalších expertů bude provedeno až v pátek.

ČTK
Foto: HZS Královéhradeckého kraje/Michal Fanta