Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

V Hertvíkovicích po pádu stromu na projíždějící auto zemřel člověk

21. 1. 2023

page.Name
V Mladých Bukách - Hertvíkovicích dnes dopoledne spadl strom na projíždějící osobní automobil. Muž, který ve voze cestoval, zraněním podlehl. Silnice I/14 je v místě nehody uzavřená. Na většině území hradeckého kraje v noci na dnešek sněžilo, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

„Strom, který spadl na vozidlo zajistí policisté ke znaleckému zkoumání. Veškeré okolnosti této tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření trutnovských policistů,“ řekla policejní mluvčí Lucie Konečná. Podle ní bude nařízena soudní pitva.

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. „Strom jsme museli rozřezat a odstranit, aby bylo možné z auta zemřelého vyprostit," sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Nováka muž zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Utrpěl smrtelná zranění.

Policisté v kraji dnes za dopoledne v souvislosti s počasím evidují více než 15 dopravních nehod, většina se obešla bez vážnějších následků. Hasiči dopoledne například u obce Lipovka na Rychnovsku pomáhali s vyproštěním zapadlého sypače silničářů. „V Batňovicích na Trutnovsku se srazil osobní automobil se sypačem, jedna osoba je v péči zdravotníků,“ uvedli na twitteru krajští hasiči.

Ráno u Hajnice na Trutnovsku sjel do příkopu linkový autobus, nikdo z cestujících nebyl zraněn. „Tři cestující jsme pomohli převézt, vyproštění autobusu zabezpečila specializovaná firma,“ uvedli hasiči.

Loni přišli v Královéhradeckém kraji o život po pádu stromu na vozidlo při dvou nehodách čtyři lidé. V polovině června v Krkonoších po pádu stromu na auto zemřeli tři lidé. Strom, zřejmě po silném poryvu větru, spadl na auto jedoucí po silnici z Malé Úpy k Hornímu Maršovu. Na místě zemřely dvě ženy ve věku 76 a 88 let, třetí obětí byl patnáctiletý chlapec. Správa KRNAP po tragické nehodě nechala preventivně pokácet v místě pádu smrku stromy, které byly stejného charakteru jako spadlý strom.

Začátkem července po pádu stromu na automobil na takzvané staré silnici ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní na Trutnovsku v Krkonoších zemřela řidička, v autě jela sama. Strom na auto spadl při kácení.

Na většině území Královéhradeckého kraje v noci na dnešek sněžilo, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Ve vyšších nadmořských výškách na Trutnovsku, Náchodsku a Rychnovsku zůstává na některých silnicích vrstva sněhu nebo zbytky sněhu, vyplynulo z hlášení silničářů.

 

Komplikace v souvislosti s počasím lze očekávat na silnicích v kraji i nadále. Podle meteorologů se kvůli silnému větru mohou dnes v kraji od středních poloh tvořit sněhové jazyky, na horách místy i závěje.

V hradeckém kraji má být dnes zataženo s občasným sněžením, na horách trvalejším a vydatnějším. Během odpoledne v nižších polohách bude sněžení od východu ustávat a oblačnost se bude místy protrhávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi minus dvěma stupni Celsia až jedním stupněm nad nulou, na horách mezi mezi minus šesti až minus třemi stupni Celsia. Má být větrno, na hřebenech hor může vítr dosahovat rychlosti kolem 70 km/h, k večeru bude slábnout.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek