Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

VIDEO: Poznáte zloděje, který kradl v obchodě?

26. 1. 2023

page.Name
Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po zloději, který se tento měsíc dopustil několika krádeží drogistického zboží v prodejnách v Trutnově a Hradci Králové.

Neznámý pachatel v prvním případě odcizil v trutnovském obchodě sedm balení náhradních hlavic k elektrickým zubním kartáčkům a devět balení náhradních žiletek k holícím strojkům v hodnotě téměř 14 tisíc korun. Na kamerových záznamech je vidět, jak si zboží dal pod bundu a bez zaplacení prošel přes pokladnu.

Stejného muže při krádeži zachytila ten samý den o pár minut později i kamera v jiné trutnovské prodejně a z další dva dny později kamera v jedné hradecké prodejně, kde dohromady odcizil za necelých 8 tisíc korun 11 balení náhradních hlavic k elektrickým zubním kartáčkům. 

Za trestný čin krádež hrozí v tomto případě trest odnětí svobody až na dva roky.

„Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit mužovu totožnost, žádáme veřejnost o pomoc. Kdo by mohl k němu poskytnout jakoukoliv informaci, ať zavolá na linku 158, nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR