Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Ukradli věci za téměř půl milionu, teď jim hrozí pět let

22. 11. 2023

page.Name
Dva muže ve věku 29 a 37 let zadrželi v uplynulých dnech trutnovští kriminalisté. Podezírají je ze série krádeží, při kterých vzali věci za téměř půl milionu korun a způsobili přitom škodu za 160 tisíc korun. Jeden zloděj skončil ve vazbě, druhý je stíhaný na svobodě.

Proti oběma už policisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a z přečinu poškození cizí věci. 

„Obviněným klademe za vinu, že nejméně ve 22 případech od letošního března společně nebo samostatně páchali převážně majetkovou trestnou činnost v Trutnově a ve Svobodě nad Úpou,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muži vykradli například stavební buňku, garáže u rodinných domů, neobydlenou ale plně vybavenou nemovitost, i karavan zaparkovaný na oploceném pozemku. „Kradli vše, co jim přišlo pod ruku, například propanbutanové lahve, stavební nářadí, alkohol, potraviny elektrocentrály, počítače, ale i pračku, sušičku a televizory,“ uvedla Pižlová. Nejméně v jednom případě odjeli z místa činu odcizeným vozem Škoda do Trutnova.
  
Mladší z mužů navíc kradl v drogerii. Lustrací jeho osoby vyšlo najevo, že má už devět záznamů v rejstříku trestů a také to, že byl v červenci 2023 uznán vinným ze spáchání přečinu krádež, za což mu byl uložen podmíněný trest se zkušební dobou do listopadu roku 2024. „Nyní svým protiprávním jednáním způsobil škodu na odcizeném majetku přesahující 350 tisíc korun a škodu na poškození přesahující 110 tisíc. Stíhán je vazebně,“ upřesnila policejní mluvčí.

Starší ze zlodějské dvojice způsobil škodu na odcizeném majetku přesahující 110 tisíc a škodu na poškození majetku téměř 50 tisíc korun. Stíhaný je na svobodě.  
„V případě prokázání viny oběma hrozí až pět let vězení,“ dodala Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek