Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Středoškolačka se zastala dívek, které v autobuse obtěžoval opilec

14. 12. 2023

page.Name
Statečně se zachovala středoškolská studentka z Trutnovska, když před několika týdny zabránila obtěžování nezletilých dívek. Zastala se jich a ochránila je před dotěrným opilcem.

Všimla si, jak v autobuse otravoval nezletilé dívky a nevhodně se k nim vyjadřoval. Vyzvala ho, aby svého jednání okamžitě zanechal, muž v něm ale pokračoval a začal posléze oslovovat i další slečny.

„Studentka odvážně do komunikace muže s dívkami vstoupila a snažila se ho slovně usměrnit, aby svého jednání zanechal. Neváhala později dokonce před muže vstoupit, aby mladé bezmocné dívky sama ochránila, neboť se muž snažil i o fyzický kontakt,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Statečnost odvážné středoškolačky ocenilo vedení Policie České republiky. „Je úctyhodné, jak se zachovala, a jak všímavým a proaktivním chováním pomohla ochránit mladé slečny před obtěžujícím mužem. Projevila vysokou míru odvahy a odhodlání. Za to jí patří právem poděkování,“ uvedl Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství Policie ČR v Hradci Králové.

Osobně přijel dívce poděkovat do střední školy, kterou studuje. Přímo před dalšími vrstevníky a spolužáky pochválil její hrdinství.

Policie případ obtěžování vyšetřuje, a to pro podezření z trestného činu výtržnictví. Muž měl 3,42 promile alkoholu v dechu.

„Policie v obecné rovině upozorňuje na to, že by si měli lidé vždy v takových případech co nejdříve přivolat na pomoc policisty na lince 158. Nikdy totiž není jasné, jak by mohl dotyčný na upozornění od veřejnosti zareagovat, a zda budou jeho reakce přiměřené,“ dodala Magdaléna Vlčková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR