Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Za „dealování“ pervitinu a konopí hrozí muži až deset let

4. 12. 2023

Za „dealování“ pervitinu a konopí hrozí muži až deset let 5 snímků
Už byl trestaný, propuštěný z vězení s podmínkou, přesto čtyřicetiletý muž dál obchodoval s drogami. Nyní mu hrozí, že půjde znovu za mříže. Chytili ho totiž celníci, případem se nyní zabývá policie.

Trutnovští kriminalisté převzali případ, který se odehrával na Královédvorsku, od kolegů z olomouckého protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel. Právě oni odkryli obchod s drogami.

„Kriminalisté obvinili muže ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále z přečinu přechování omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obviněný měl podle vyšetřovatelů d června 2021 „dealovat“ zejména ve Dvoře Králové nad Labem pervitin a konopí. „Vyšetřováním vyšlo najevo, že nejméně dvakrát dovezl z Polska léky, které se využívají k výrobě omamné látky,“ upřesnila Pižlová.

Celníci k případu uvedli, že jednu podezřelou osobu prověřovali od letošního dubna. Látky pro výrobu drog si podle nich nechávala zasílat prostřednictvím zásilkových společností. „Jedna ze zásilek obsahující sedmdesát gramů sušeného konopí byla v průběhu trestního řízení zajištěna,“ oznámila Martina Kaňková ze sekce pátrání.

Při závěrečné realizaci trestního spisu Bodlina byli zadrženi dva lidé, provedeny tři domovní prohlídky a jedna prohlídka jiných prostor a pozemků. „Byly zajištěny různé druhy omamných a psychotropních látek v množství řádu desítek gramů a bylo zajištěno velké množství techniky (notebooky a mobilní telefony) jako další důkazní prostředky prokazující páchanou trestnou činnost,“ doplnila Kaňková.

Obviněný čtyřicetiletý muž už byl za obdobné jednání v posledních třech letech odsouzen. Z vězení byl podmíněně propuštěn se zkušební dobou do června 2023. Stíhaný je na svobodě. „V případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Celní správa České republiky