Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Policie: Z násilné smrti ženy na ubytovně je podezřelý její přítel

27. 10. 2023

page.Name
Policie zadržela muže podezřelého z násilné smrti ženy na ubytovně ve Rtyni v Podkrkonoší. Dotyčný se kriminalistům přiznal, že v hádce přítelkyni udeřil a ona se po pádu na nábytek už neprobrala.

Příběh s tragickým koncem se stal o víkendu. Na lince 158 ho oznámil 55letý muž. „Uvedl, že nalezl na zemi v bytě bez známek života svou 59letou přítelkyni,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Kriminalisté však zjistili, že žena zemřela následkem úrazu hlavy. V pondělí odpoledne proto oznamovatele zadrželi. Vrchní komisař proti němu zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví.

„Obviněný nejprve mlžil, aby se vyhnul trestu. Nakonec však policistům přiznal, že v pátek popíjeli společně s poškozenou alkohol a pohádali se. Měl jí udeřit dle jeho slov do obličeje a ona upadla na nábytek a zůstala ležet na zemi,“ upřesnila Pižlová.

Policisté s mužem osudný večer provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,42 promile. „Lustrací jeho osoby bylo zjištěno, že se jedná o muže, který byl již v minulosti několikrát odsouzen,“ doplnila mluvčí.

Vrchní komisař ve středu zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, což včera soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až 16 let vězení.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek