Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Za měsíc a půl ukradl věci za téměř půl milionu. Hrozí mu pět let

19. 10. 2023

page.Name
Z dvaceti nezákonných skutků je obviněný 27letý muž z Trutnovska. Podle kriminalistů při krádežích a vloupáních způsobil škodu za téměř 600 tisíc korun.

Zloděj se zaměřoval zejména na mincovníky u veřejných toalet, elektroniku, nářadí a elektrické spotřebiče. A také na jízdní kola. O jednom případě krádeže policie informovala před měsícem.

Kolo za 200 tisíc korun ukradl z terasy jedné chaty v Dolcích. Přivolaná hlídka našla nepoškozené kolo u nedalekého lesního porostu položené za stromem. „Mělo nášlapy a nedalo se na něm prý jet, tak ho nedaleko od místa krádeže odložil,“ popsala jednání zloděje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z domů a chat bral vše, co se dalo zpeněžit, upotřebit či sníst. „Na základě posledního oznámení o krádeži byl zadržen v neděli ráno u jednoho obchodního domu ve Vrchlabí přímo v odcizeném vozidle,“ upřesnila Kormošová.

Policisté z kraje týdne obvinili lupiče z trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření platebního prostředku.

„Muž během měsíce a půl spáchal dvacet skutků, při kterých odcizil různé věci v hodnotě za necelých půl miliónu korun a za dalších téměř 100 tisíc korun věci poničil. Lze předpokládat, že v průběhu vyšetřování budou obviněnému muži prokázány i další skutky, čímž se škoda může navýšit,“ oznámila policejní mluvčí.

Zloději nyní hrozí až pět let vězení. „Jelikož kriminalisté měli důvodnou obavu, že by mohl v trestné činnosti pokračovat, uprchne či se bude skrývat, podali podnět na vzetí do vazby. Soudce následný návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal,“ dodala Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a Policie ČR