Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Hrozil otci zabitím a zapálením domu. V poutech ho vyvedla zásahovka

19. 8. 2023

page.Name
Před pár dny utopil v opilosti auto v rybníku. Teď má 33letý muž z Trutnovska další průšvih. Napadl svého otce, vyhrožoval mu a zapálením domu, ve kterém se potom zabarikádoval. Nakonec si pro něj došla zásahovka. Nyní je ve vazbě.

Podle policistů na svého otce útočil minimálně od začátku srpna. Napadal ho, vulgárně mu nadával, vyhrožoval zapálením domu a zabitím. Jeho agrese vyvrcholila v úterý odpoledne. V restauraci znovu otce napadl a také dva další lidi, kteří ho bránili a snažili se zastat poškozeného. „Všem sprostě nadával, vyhrožoval ublížením na zdraví a fyzickou likvidací. Poté z restaurace odešel domů, kde začal demolovat zařízení a kde se zabarikádoval,“ oznámila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Kvůli podezření, že má u sebe zbraň, byla povolána zásahová jednotka včetně vyjednavače. „Na výzvu k opuštění domu nereagoval, proto zásahová jednotka vnikla do domu, kde ho po předchozím souhlasu státního zástupce zjevně pod vlivem alkoholu zadržela,“ upřesnila Kormošová.

Policisté agresivního muže podrobili orientačnímu testu na návykové a psychotropní látky s negativním výsledkem. Jelikož nespolupracoval, nemohli u něj přes opakované pokusy provést dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu.

Ve středu kriminalisté rozšířili jeho trestní stíhání o přečin nebezpečné vyhrožování. Už minulý týden byl totiž obviněný ze čtyř trestných činů najednou. S osobním autem Renault Megane totiž havaroval ve Velkých Svatoňovicích. Jel příliš rychle a skončil v tamním rybníce. Řídil opilý a bez platného řidičského průkazu, jeho vůz neměl platnou technickou. Choval se navíc arogantně k přivolaným záchranářům a na zasahujícího policistu dokonce zaútočil. Více čtěte ZDE.

„Kvůli jeho závislosti na několika návykových látkách mu státní zástupce předběžným opatřením zakázal užívání alkoholu a návykových látek.

Kvůli pokračující trestné činnosti, porušení zákazu konzumace alkoholu a důvodné obavě, že by mohl dokonat čin, kterým hrozil, podali policisté podnět na vzetí do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval a muže do vazby poslal,“ upřesnila v pátek policejní mluvčí Iva Kormošová.

Za nebezpečné vyhrožování hrozí až roční vězení, obviněný však celkově za všechny činy může dostat až čtyři roky.

(pac, tz-iko, zs)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Policie ČR