Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Opilec sjel s autem do rybníka. Pak napadl policistu

10. 8. 2023

Opilec sjel s autem do rybníka. Pak napadl policistu 0 snímků
Až čtyři roky vězení hrozí 33letému motoristovi, který v úterý havaroval ve Velkých Svatoňovicích. Ukázalo se totiž, že řídil opilý a bez platného řidičského průkazu, a že jeho vůz nemá platnou technickou. Choval se navíc arogantně k přivolaným záchranářům a na zasahujícího policistu dokonce zaútočil.

K bouračce došlo krátce po třetí hodině odpoledne. Řidič osobního auta Renault Megan jel příliš rychle a skončil v tamním rybníce Aman. „Nepřizpůsobil rychlost průjezdu pravotočivou zatáčkou, dostal smyk, přejel do protisměru a mimo vozovku, kde narazil do kovového zábradlí. Následně se přetočil a spadl do rybníku, kde auto zůstalo na střeše,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Šoférovi pomohli na břeh náhodní svědci. Když ale na místo dorazila policejní hlídka, na místě už nebyl. Z místa odešel. Policisté po něm začali pátrat. Po chvíli ho našli o několik set metrů dál jdoucího po silnici. „Byl zjevně pod vlivem alkoholu a zraněný. Na hlídku nejprve nereagoval, poté se začal chovat vulgárně a arogantně a snažil se z místa odejít. Jelikož neuposlechl výzev a na jednoho policistu zaútočil, museli ho pomocí donucovacích prostředků hmatů a chvatů omezit na svobodě,“ sdělila policejní mluvčí.

Dechová zkouška ukázala u muže téměř dvě promile alkoholu. „Choval se agresivně a vulgárně i vůči záchranářům, kteří ho ošetřovali. Za asistence policistů byl následně převezen do nemocnice na vyšetření a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ upřesnila Kormošová.

Prohřešků má ale na svědomí víc. Šetřením policisté zjistili, že nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, že nemá platný řidičský průkaz a že auto nemá platnou technickou kontrolu. „Škoda na vozidle značky Renault Megane byla odhadnuta na 200 tisíc a na zábradlí 100 tisíc korun,“ oznámila mluvčí.

Motoristu dnes policisté obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. „Pokud ho soudce uzná vinným, může být odsouzen až na čtyři roky do vězení,“ dodala Iva Kormošová.

Auto z vody vytáhli přivolaní hasiči. „Okolo vozidla jsme položili na hladinu rybníka sorbčního hada k zamezení úniku provozních kapalin. Pomocí automobilového jeřábu jsme vozidlo vyprostili. Vozovku jsme poté opláchli od bahna,“ potvrdila mluvčí hasičů Zuzana Strouhalová.

(pac, tz-iko, zs)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Fanta/hasiči