Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Kradl alkohol, jídlo či drogerii, aby měl na tabák a pervitin

28. 2. 2023

page.Name
V deseti prodejnách stihl za čtyři měsíce ukrást zboží za 17 tisíc korun. Nyní je ale třicetiletý pachatel pod zámkem. Policisté mu krádeže prokázali, na soud čeká ve vazbě.

Muž vydržel na svobodě zhruba rok. Nyní je opět za mřížemi. Podle policie kradl v deseti trutnovských prodejnách, odcizil z nich zboží za téměř 17 tisíc korun. Alkohol, jídlo či drogerii prodal náhodným kolemjdoucím lidem ve městě, nebo je užil pro vlastní potřebu.

„Utržené peníze použil na tabák a pervitin, jehož je dlouholetým uživatelem. Přiznal, že krádeže byly jediným jeho zdrojem příjmu,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V rejstříku trestů policisté našli u muže celkem jedenáct záznamů. „Brány vězení naposledy opustil na konci loňského ledna a od té doby byla proti němu kvůli krádežím vedena další trestní řízení,“ upřesnila Kormošová.

Aby muž nepokračoval v trestné činnosti, nebo se neskrýval, podali policisté podnět na vzetí do vazby. Následný návrh státního zástupce soudce akceptoval a muž je od včerejška stíhán vazebně. „Pokud ho soud uzná vinným, může být obviněný muž odsouzen k trestu odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová.

(pac, tz-iko)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek