Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

V domě na náměstí se zřítil strop a unikal plyn. Hasiči evakuovali 45 lidí

2. 2. 2023

V domě na náměstí se zřítil strop a unikal plyn. Hasiči evakuovali 45 lidí 0 snímků
Havlíčkova ulice, jedna z hlavních přístupových cest na Krakonošovo náměstí v Trutnově, je uzavřena. Důvodem je únik plynu v budově známé jako Hotel Grand, kde je v přízemí vietnamské bistro. Došlo k němu dnes ráno, hasiči museli evakuovat 45 lidí. Na místě byli také plynaři a statik. Ve sklepě historického domu se totiž zřítila část klenby stropu ve sklepě.

Plyn bylo cítit krátce po šesté hodině. „Hlášení o úniku plynu jsme přijali v 6:13 ráno. Na místo ihned vyjely tři naše hlídky,“ potvrdil ředitel městské policie Radek Svoboda. Do centra dorazilo také hasiči. „Provedli průzkum a detekovali únik u plynoměru v jednom řadovém domě ve sklepě,“ oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Časně ráno tak muselo být evakuováno celkem 45 lidí. „V současné době máme 29 evakuovaných. Jsou v malém sále městského úřadu, je o ně postaráno,“ uvedl dopoledne šéf trutnovských strážníků.

Hasiči dům odpojili od plynu a elektrické energie. Kvůli zřícenému stropu na místo povolali statika. „Posuzuje stav objektu a podle toho bude zvolen další postup,“ upřesnila kolem poledne Götzová.

Krátce po čtvrté hodině odpoledne hasiči zásah na místě ukončili. "Podle statika se mohou dnes evakuované osoby vrátit do objektu s výjimkou prostor bistra. Dům byl předán zástupci majitele," dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Havlíčkova ulice nadále zůstává pro dopravu zavřená. Zítra by měla být zprůjezdněna její polovina.

(pac, ras, gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči a Městská policie Trutnov