Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

V kraji bylo od rána na kluzkých silnicích nadprůměrných 48 nehod

3. 2. 2023

V kraji bylo od rána na kluzkých silnicích nadprůměrných 48 nehod 0 snímků
Na zasněžených a kluzkých silnicích v hradeckém kraji policie od dnešního rána do asi 13:00 evidovala výrazně nadprůměrných 48 nehod. Obešly se bez vážnějších následků, několik lidí se při nehodách lehce zranilo. V kraji také havarovaly tři autobusy. Na kruhovém objezdu u Vamberka na Rychnovsku se převrátil kamion převážející betonové panely, řekla ČTK mluvčí policie Iva Kormošová.

Na silnicích v Královéhradeckém kraji ráno po sněžení ležela vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu. Silné sněžení zasáhlo zejména severní část Trutnovska a Krkonoše, kde napadlo deset centimetrů sněhu a na silnicích se kvůli silnému větru tvořily i sněhové závěje. Řidiči by měli být při jízdě nadále velmi opatrní, do hor by měli vyrážet se zimní výbavou, uvedli silničáři. V nižších polohách kraje dopoledne přešlo sněžení do deště, na horách dál sněžilo.

U Milovic na Jičínsku sjel dnes ráno autobus do příkopu, částečně ze silnice sjel i autobus v Javornici na Rychnovsku. V Horní Brusnici na Trutnovsku se autobus srazil s osobním autem, nehoda se obešla bez zranění. Právě na Trutnovsku řidiči havarovali nejvíce. Na některých místech uvázla nákladní auta, například u Malé Úpy nebo u Dolní Branné.

Převrácení kamionu u Vamberka se obešlo bez zranění, provoz na kruhovém objezdu byl omezen jen částečně. "Dopravce si zabezpečuje speciální techniku na vyproštění a vyzvednutí vysypaného nákladu," uvedli hasiči. Ti na řadě míst v kraji pomáhali s vyproštěním při nehodách uvízlých aut.

Odpoledne by mělo být v kraji zataženo s deštěm nebo deštěm se sněhem. Na horách bude dál sněžit. Večer by měla přijít proměnlivá oblačnost se silnými sněhovými přeháňkami. Teploty by se měly pohybovat od tří do šesti stupňů Celsia, na horách má být slabě pod nulou.

Na sobotní ráno a dopoledne vydali meteorologové pro Hradecko a Jičínsko výstrahu před náledím. Pro Krkonoše zůstává až do sobotního poledne v platnosti výstraha před velmi silným větrem a tvorbou závějí.

ČTK
Foto: Hasiči