Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Opilec na drogách vydíral své rodiče, připravil je o 100 tisíc

12. 9. 2023

page.Name
Kriminalisté zadrželi 36letého muže a zahájili proti němu trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu vydírání a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Obviněnému klademe za vinu, že od května letošního roku požadoval od svých rodičů peníze na živobytí s tím, že když odmítli peníze vydat, vyhrožoval jim újmou na zdraví. Poškození přišli o téměř 100 tisíc korun,“ oznámila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Nebylo to poprvé, kdy muž své rodiče vydíral. Už v roce 2013 byl odsouzen za přečin nebezpečné vyhrožování vůči jednomu z nich.

Jeho dalším prohřeškem je řízení vozidla i přes vyslovený zákaz řízení. Dopustit se ho měl první týden v září v Trutnově. „Lustrací jeho osoby vyšlo najevo, že má vystaveno hned několik po sobě jdoucích zákazů řízení, přičemž za volant nesmí usednout až do května 2025,“ uvedla Pižlová.

Podle kriminalistů je zadržený bez domova a bez zaměstnání, užívá drogy a v hojné míře alkohol.

Policejní komisař poslal k rukám státního zástupce podnět na vzetí zadrženého do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval. Muž je tedy stíhán vazebně. „V současné době mu hrozí až čtyři roky ve vězení, nicméně s jeho osobou provádíme vyšetřování v souvislosti s další nezákonnou činností, tedy se může jeho trestní stíhání ještě o další skutky rozšířit,“ dodala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek