Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Řidič se před policisty vydával za bratra. Marně

25. 9. 2023

page.Name
Kuriózním způsobem se snažil vylhat z průšvihu 39letý muž, když ho zadržela policie. Kvůli zákazu řízení se vydával za bratra. Hlídka mu na to ale neskočila.

Dálniční policisté občas protáhnou svoji kontrolní vyjížďku až do trutnovského okresu. Některé chycené hříšníky z místních silnic si velmi dobře pamatují. To se stalo i v obci Vítězná-Huntířov, kde si všimli jim velmi povědomého osobního auta Citroen. Měli podezření, že šofér má vyslovený zákaz řízení.

„Jejich podezření bylo na místě. Za volantem seděl 39letý muž, kterého policisté stavěli už před dvěma týdny na stejném místě, i ve stejnou dobu,“ upozornila policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Muž policistům nepředložil doklady, pouze osvědčení o registraci vozidla. Místo vlastního jména uvedl jméno svého bratra. „Při kontrole fotografie z policejních systémů však policisté nabyli dojmu, že by se mohlo jednat o někoho jiného. Z těchto důvodů ho předvedli na policejní služebnu ve Dvoře Králové nad Labem, kde pravda vyšla najevo,“ uvedla Pižlová.

Z policejní databáze vyplynulo, proč se zřejmě muž snažil hlídku oklamat. „Má vyslovený platný zákaz řízení do března 2025,“ dodala Pižlová.

Provedený test na alkohol a drogy měl řidič negativní. Za spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až dva roky vězení.

(pac, tz-špi)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek