Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pachatelé loupežného přepadení vypátráni do 24 hodin

15. 3. 2024

page.Name
Trutnovští kriminalisté v neděli v noci zadrželi dva mladíky ve věku 18 a 17 let, kteří v sobotu okolo třetí hodiny ranní napadli muže a sebrali mu 20 tisíc korun.

„Poškozeného měli nejprve sledovat, přičemž věděli, že má u sebe větší finanční hotovost. Po slovní rozepři ho fyzicky napadli a následně okradli,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová s tím, že zranění napadeného muže si vyžádalo lékařské ošetření.

Kriminalistům se podařilo ztotožnit a následně oba dva mladíky vypátrat a zadržet do 24 hodin po napadení. Proti útočníkům policejní komisař zahájil trestní stíhání ze spáchání, u mladšího z mužů, provinění loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a u staršího z nich ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policejní komisař podal státnímu zástupci návrh na vzetí staršího muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově v úterý 12. března akceptoval a muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až 10letý pobyt za mřížemi. Jedná se o muže, který byl již v minulosti soudně trestaný, bez bydliště, i bez zaměstnání. O rok mladší komplic je stíhaný na svobodě a hrozí mu poloviční trest, tedy odnětí svobody do 5 let.

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR