Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Mladá cyklistka utrpěla na Dolcích zranění po střetu se psem

11. 7. 2024

page.Name
V úterý krátce před půl šestou večer došlo na silnici do Dolců okolo rybníků ke střetu mladé ženy, která jela na kole, se psem. Osmnáctiletá cyklistka utrpěla zranění a byla rychlou záchrannou službou převezena do nemocnice. Pes zraněn nebyl. Škoda na jízdním kole byla odhadnuta na dva tisíce korun.

Přivolaní policisté provedli dechovou zkoušku cyklistky, která měla negativní výsledek. Předběžné vyšetřování ukázalo, že k nehodě pravděpodobně došlo, protože majitelka psa nezabránila jeho pobíhání po pozemní komunikaci. Všechny okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Policisté apelují na majitele mazlíčků a všech domácích zvířat, že jsou za ně zodpovědní a musí zabránit jejich volnému pobíhání po komunikacích. „Pokud vaše zvíře způsobí škodu, jste povinni ji nahradit. Není rozhodující, zda je zvíře pod vaším dohledem nebo pod dohledem osoby, které jste zvíře svěřili. Pokud zvíře způsobí člověku vážné zranění, může být majitel trestně stíhán za ublížení na zdraví,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

(bog, tz-iko)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Policie ČR