Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Hasiči měli v prvním čtvrtletí méně výjezdů, požárů bylo ale více

11. 4. 2024

page.Name
K 440 událostem vyjížděli hasiči na Trutnovsku v prvním čtvrtletí letošního roku. Oproti loňsku to znamená pokles o 59 výjezdů.

Nejčastěji, jako již standardně, hasiči poskytovali technickou pomoc, v lednu, únoru a březnu to bylo celkem ve 224 případech. „Jedná se otvírání bytů, pomoc s pacienty, odklízení stromů, čerpání vody a podobně,“ uvedl vedoucí pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení trutnovského hasičského odboru Pavel Kuřitka.

Následovaly zásahy u dopravních nehod (např. vyprošťování osob) – 84 případů. Požárů bylo likvidováno celkem 59 (o 16 více než v roce 2023). „V souvislosti s požáry naštěstí nedošlo k úmrtí žádné osoby,“ doplnil Kuřitka. Požáry způsobily škodu přesahující 12 milionů korun uchráněné hodnoty byly vyčísleny na cca 154,4 milionu.

Letošním požárem s největší způsobenou škodou byl ten únorový v Miřejově, kde shořely skladovací haly sena a slámy v hodnotě cca 4,4 milionu korun. Příčina požáru je stále v šetření. Oheň zachvátil také chalupu v Dolním Dvoře se škodou 3 miliony. Na vině byla stavebně-technická závada na komínovém tělese. Příčinou nedbalostního jednání začal lednový požár v rodinném domě ve Dvoře Králové, kde vznikla škoda 1,5 milionu korun.

Osmnáctkrát vyjížděli hasiči k planému poplachu.

(bog, tz-pku)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Borna/HZS Královéhradeckého kraje