Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Hasiči po půlnoci zasahovali u devíti požárů, v Trutnově hořelo auto

1. 1. 2024

Hasiči po půlnoci zasahovali u devíti požárů, v Trutnově hořelo auto 10 snímků
Hasiči od silvestrovské půlnoci do dnešního rána zasahovali v kraji u devíti požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. V Trutnově od pyrotechniky hořel zaparkovaný automobil, škoda činí 20 tisíc korun. Dále hasiči likvidovali požáry stromků, živých plotů, popelnic a zbytků pyrotechniky s celkovou škodou asi 10 tisíc korun, uvedl mluvčí hasičů Radek Mencl.

Celkem hasiči za neděli a prvních šest hodin Nového roku zaznamenali 32 událostí, což bylo o pět méně než ve stejném období před rokem.

Poslední den loňského roku hasiči v kraji vyjížděli k 20 událostem. "Šlo o tři požáry, tři dopravní nehody, 11 technických zásahů a tři plané poplachy. Požáry byly beze škody, při událostech bylo pět osob zraněno," uvedli hasiči. Předloni poslední den roku měli hasiči 21 výjezdů.

Na nádraží v Chlumci nad Cidlinou hasiči v neděli odpoledne pomáhali zachraňovat muže, který spadl do kolejiště pod přijíždějící vlak. Muž skončil v nemocnici. Vpodvečer hasiči u obce Čibuz na Hradecku vyprošťovali havarované auto z potoka.

ČTK
Foto: Hasiči