Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Kradl, aby měl na drogy. V obchodě, u známých, vloupal se i do školy

29. 1. 2024

page.Name
Bez domova, bez příjmu a závislý na pervitinu. Dvaatřicetiletého muže, který si peníze na drogy obstarával nezákonnou činností, minulý týden zadrželi trutnovští kriminalisté a zahájili proti němu trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci, krádeže, poškození cizí věci a z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Obviněnému policisté kladou za vinu, že se koncem loňského roku pokusil nastartovat a odcizit nákladní vozidlo z Pilníkova, což se mu nakonec nepodařilo. V lednu v jedné trutnovské prodejně ukradl drogistické zboží za téměř 5 tisíc korun. Třetího prohřešku se dopustil s kamarádem, když byli pozvaní na návštěvu ke známému v Trutnově. Tam společně odcizili platební karty, ze kterých se pokusili vybrat částku téměř 25 tisíc korun.

„Dále obviněnému muži klademe za vinu, že se začátkem ledna vloupal do jedné trutnovské základní školy, přičemž svým nezákonným jednáním způsobil škodu na poškozených věcech přesahující 40 tisíc korun a škodu na odcizených věcech 50 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Šárka Pižlová.

Policejní komisař zaslal státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a muž je stíhaný vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let ve vězení. 

(bog, tz-špi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek