Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Policie přestěhovala dálniční oddělení pro D11 z Jaroměře do Kocbeří

5. 1. 2024

page.Name
Policie k začátku ledna přestěhovala dálniční oddělení pro dohled na dálnici D11 z Jaroměře do obce Kocbeře. Policisté jsou blíže k Trutnovu a budou moci rychleji zareagovat na možné problémy v dopravě na Trutnovsku po chystaném dokončení polské dálnice S3 k hranicím. Stavba úseku D11 z Trutnova k polské hranici by měla začít letos a úsek by měl být hotový v roce 2027.

Dálniční oddělení v Jaroměři policie otevřela na podzim 2020 v budově obvodního policejního oddělení. Již tehdy se počítalo s budoucím přesídlením oddělení do nového dálničního oddělení ve Stříteži na Trutnovsku, které vznikne v budoucím areálu správy a údržby dálnice D11.

Přestěhování oddělení do Kocbeří je tak několikaletým mezistupněm před definitivním usídlením ve Stříteži. V Kocbeřích policie sídlí v nájmu v objektu obce, která dříve nevyužívaný dům nechala pro potřeby policie upravit. Kocbeře jsou od Stříteže vzdálené asi sedm kilometrů a do Trutnova to je z nich asi 12 kilometrů.

Na dálničním oddělení v Kocbeřích slouží 14 policistů. „K dispozici máme pět vozidel, ať už v civilním či policejním provedení, a dva motocykly. Jsme připraveni dohlížet nejen na bezpečnost a plynulost silničního provozu, ale také na veřejný pořádek,“ uvedl vedoucí oddělení David Hlavsa.

S otevřením posledního úseku polské dálnice S3 k českým hranicím, což by mohlo být letos v létě, se očekává zvýšení dopravy v Trutnově a na Trutnovsku. Připravuje se na to i Trutnov, kde loni v létě skončila oprava Polské ulice vedoucí z města k hraničnímu přechodu. V Polské ulici o délce 1,8 kilometru vznikla nová silnice a stavbaři také podle ní udělali chodník, což významně zvýší bezpečnost chodců a provozu.

Dálniční oddělení pro D11 v Jaroměři vzniklo s ročním předstihem před otevřením úseku D11 z Hradce Králové do Jaroměře v prosinci 2021. Podobně policie již v roce 2021 otevřela dálniční oddělení pro D35 v Hořicích, ačkoliv dálnice D35 mezi Hradcem Králové a Jičínem by měla být hotová do roku 2028. V budoucnu bude hořické oddělení sídlit v novém objektu u D35 u Chomutic. Policisté z dálničních oddělení hlídají provoz i na ostatních silnicích v regionu.

ČTK
Foto: Policie ČR