reklama 

Letošní Cirk-Uff připomínají fotografie, příští rok vypukne znovu, už popáté

2.6.2014  •  Kultura  • 
čtenost 955

Trutnov - Cirk-Uff, čtvrtý festival nového cirkusu, je už sice minulostí, ale čtenářům a účastníkům této nevšední přehlídky nabízíme malé fotoohlédnutí. Zároveň je to pozvánka na půlkulatý příští pátý ročník. V tom letošním se představilo celkem dvanáct špičkových souborů tohoto žánru. Diváci měli možnost shlédnout téměř třicet představení a zúčastnit se několika workshopů.

Letošní Cirk-Uff připomínají fotografie, příští rok vypukne znovu, už popáté

Akrobatické výkony herců byly vzrušující adrenalinovou podívanou, která nejen do Uffa či šapita, ale i do ulic města či přímo před Uffo přilákala několik tisíc návštěvníků. Nový cirkus se stále vyvíjí a snaží se divákům představit komplexní plnohodnotnou zábavu. I když je těžiště představení postaveno na akrobatických prvcích, lze se rovněž potěšit divadelními, tanečními, pěveckými a dokonce i iluzionistickými výkony.

Cirk-Uff je novodobá zábava, jejíž prazáklady ale sahají do tradičního cirkusu. Současný cirkus je však mnohem dynamičtější, rychlejší a energičtější, ostatně jako nynější doba. „Mnohokrát jsem slyšel od přátel, kteří se setkali s novým cirkusem jinde, větu: „Viděli jsme tam ten nový cirkuff!“ Tak pojďme zažít ten pravý Cirk-Uff společně. Bude to stát za to,“ řekl před festivalem ředitel Uffa Libor Kasík. Jeho slova ostatně platí i pro ten následující ročník.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl, Hynek Šnajdar

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama