reklama 

Legendární Wabi Daněk bude koncertovat v Národním domě

24.4.2014  •  Kultura  • 
čtenost 379
 •• Komerční sdělení

Po dlouhé době před trutnovským publikem vystoupí český folkový písničkář a trampský bard Wabi Daněk. Zahraje společně s muzikantem Milošem Dvořáčkem. Vstupenky jsou k zakoupení v trutnovském Informačním centru na Krakonošově náměstí.

Legendární Wabi Daněk bude koncertovat v Národním domě

Stanislav Wabi Daněk je pojem, který jistě něco řekne i člověku, který není zrovna obdivovatelem folk & tramp & country.

Málokterému umělci se poštěstí, aby jeho tvůrčí stopa zvítězila nad módou a časem tak, jako se to podařilo písničkáři WABI  DAŇKOVI. Tento architekt půvabných evergreenů totiž patří už přes čtyři desetiletí k našim nejvýraznějším autorům a interpretům folkového společenství.

Wabi Foto Autorjiri Turek

Ačkoliv si nikdy na nic nehrál – tedy kromě své kytary – dokázal během své kariéry rozezpívat desetitisícové amfiteátry a zlomit i rekordy prodejní poptávky. Jeho typicky pohodové a melodické písně o životě také právem náleží do zlatého fondu folkového katalogu. A přestože Wabi stále tvrdí, že je především „mizernej“ zpěvák, získává jeho baryton stále  ta nejvyšší ocenění.

Wabi Daněk  a Miloš Dvořáček  tvoří neopakovatelnou dvojici. Dvořáčkovo komediantství a Daňkův humor jsou prostě zárukou kvality.

Placený článek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama