reklama 

Německá legenda Purgatory chystá nářez ve Voletinách

17.4.2014  •  Kultura  • 
čtenost 644

Trutnov - Fanoušci tvrdší muziky zřejmě prožijí velikonoční víkend po svém. Připravuje se pro ně další ročník festivalu Monster of Metal and Hardcore. Uskuteční se v hospodě ve Voletinách. Zahraje při něm šest kapel, včetně německé legendy Purgatory.

Německá legenda Purgatory chystá nářez ve Voletinách

Jedná se sice o menší undergroundovou metalovou akci, ale s poměrně ustálenou diváckou kulisou. „Vystoupilo na ní už celkem 37 kapel hrající různé odnože metalu - od hardcoru, heavy metalu, přes death metal až třeba po grindcore. Přitom kapely jako Fleshless, Melancholy Pessimism, Dementor nebo třeba Tortharry jsou stálice, které se prosadily i v zahraničí a účinkovaly i na významných akcích po Evropě,“ tvrdí organizátor Libor Mazura.

Metalový svátek se postupně konal na několika místech v Trutnově (kromě hospody ve Voletinách například i ve Lhotě, baru Inferno v Poříčí a v již neexistujícím New Endu). Letošní jubilejní ročník bude mít své „dvojče“ také v Praze. Bude to kvůli největšímu festivalovému taháku - německým Purgatory.

„Abych se vešel do jejich finančních požadavků a přitom mě jeden koncert nevyšel na horentní částku, domluvili jsme se, že pokud jim zajistím nějaké další koncerty v Česku, absolvují to za stejnou sumu,“ upřesňuje Mazura. Takže kromě jubilejního ročníku v Trutnově se jeden z „Monsterů“ odehraje také v Praze v Exitu na Chmelnici.

MONSTER OF METAL AND HARDCORE X.

Hrají kapely: B_side, Crusher, Diphteria, Noostrak, Assessor a hlavní hvězda - němečtí Purgatory.

Koná se v sobotu 19. dubna od 18 hodin v restauraci Voletiny. Vstupné 150 korun

Purgatory budou nejznámější kapelou, které ve Voletinách zahraje. Jejich death metal zní na evropských festivalech dvacet let. V letech 2001 a 2005 se tahle německá partička ukázala taky jako jedna z hlavních kapel na červencovém Obscene Extreme v Trutnově. „Ve svém žánru se dá s nadsázkou říct, že se jedná osvětovou kapelu,“ směje se promotér Mazura.

Pořádný nářez ale slibují také koncerty dalších pěti kapel - třeba trashmetalový Assessor nebo death-corový Noostrak. „Naše akce si nic nezadá s interprety, kteří zpívají o lásce na rozkvetlé louce,“ slibuje pořadatel.

Festiválek začne v 18 hodin, vstupné činí 150 korun. Pro věrné návštěvníky chystají organizátoři malé překvapení. „Na letošním jubilejním ročníku je připravená malá pozornost pro ty, kteří se dostaví v jakémkoliv tričku Monster z předchozích ročníků! Ukažte, co všechno jste s námi už zažili!“ dodává Libor Mazura.

Pavel Cajthaml
Trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama