reklama 

Tipy Trutnovinek: Street Clowns, Cirk La Putyka, Magmanus a Oktobre

31.5.2014  •  Kultura  • 
čtenost 1276

Trutnov - Také dnes návštěvníky čtvrtého festivalu nového cirkusu Cirk-Uff čeká nabitý celodenní program. Ten vyvrcholí zítra závěrečným dnem. Příznivci tohoto žánru se mají zase na co těšit, čekají je adrenalinové zážitky. Po ranní rozcvičce s Danem před Uffem a dětském workshopu Cirk-Uff hrátky s Legrandem, dnes diváci shlédnou devět představení.

Tipy Trutnovinek: Street Clowns, Cirk La Putyka, Magmanus a Oktobre

Tipem Trutnovinek je zcela jistě dvojice chilských herců Street Clowns. Po včerejším představení Murmuyo y Metrayeta na Krakonošově náměstí, kdy si k pobavení přihlížejících tropili žerty s projíždějících řidičů, si dnes dají repete. Tentokrát dnes v 15 hodin na kruhovém objezdu u Uffa. „Bylo to skvělé,“ napsala na facebooku Jana Klempířová a má stoprocentní pravdu.

Cirk La Putyka PlayCirk La Putyka Play.

Další představení, které doporučují Trutnovinky, je Play souboru Cirk La Putyka, který není nutné trutnovskému publiku nijak zvlášť představovat. Po ovacích ve stoje po projektu Dolls tentokrát La Putyka v 16 hodin před Uffem zahraje představení o dětském hřišti - malém světě ve velkém městě. Kvalitu slibuje soubor Magmanus ze Švédska s představením Show, které začne v 18 hodin před Uffem. Diváci se v něm setkají s malým, rozzlobeným, ale nadšeným akrobatem a hloupým, gigantickým a přesto velmi milým žonglérem.

Oktobre 2Oktobre z Francie.

Kdo včera večer neviděl skvělou jízdu francouzských herců z Oktobre, neměl by váhat a měl by dnes ve 21.30 hodin vyrazit do šapitó, tedy pokud budou ještě k mání vstupenky. Uvidí „absurdně vyhlížející místo, které obsahuje všechno, co tři protagonisté k životu potřebují - jeden stůl a tři židle. Yann, Eva a Jonathan sami tvoří svět, ve kterém žijí - prostor, kde i černá je standardní barvou.“

MagmanusSoubor Magmanus Švédsko. 

Zítra Cirk-Uff vyvrcholí ve 13 hodin programem pro děti před Uffem. V 15 hodin bude patřit šapitó Divadlu Kufr s představením Dvojka (vpravo nahoře), o hodinu později před Uffem podruhé zahraje představení Play Cirk La Putyka a v 17 hodin šapitó uvidí Lukáše Karáska a Florenta Golfiera v „kusu“ Tešlon a Frkl. Tečku za festivalem v 18 hodin v Uffu udělá švédský soubor Magmanus s představením Attached.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Vilém Fischl, archiv Cirk-Uff

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama