reklama 

Divadlo Vratislava Barvy chystá novou Popelku. Premiéra bude příští týden

28.11.2014  •  Kultura  • 
čtenost 1492

Trutnov - Neobvyklou, ale o to zajímavější mikulášskou nadílku chystá na příští týden ochotnické Divadlo Vratislava Barvy. Sehraje známou pohádku Popelka. Představení se uskuteční v hospodě ve Voletinách.

Divadlo Vratislava Barvy chystá novou Popelku. Premiéra bude příští týden

Premiéra bude v sobotu 6. prosince. „V repertoáru máme asi jedenáct pohádek, ale Popelku jsme ještě nikdy nehráli,“ uvedl Štefan Horáček, člen divadla. Námětem pro představení trutnovských ochotníků přitom byla filmová Popelka z roku 1969. V tehdy ještě černobílém filmu režisérky Vlasty Janečkové se objevili legendární herci jako Eva Hrušková, Ladislav Pešek, Svatopluk Beneš či Dana Medřická.

V adaptaci „po Trutnovsku“ se objeví nyní zdejší ochotníci - nadšenci, kteří hrají divadlo ve volném čase. „Máme připraveny nové divadelní prvky a věříme, že budou přínosem a oživením celého představení. V obsazení uvidíte dlouhodobě známé členy Divadla Vratislava Barvy, ale i nové herce, kteří náš soubor doplnili,“ upřesnil Horáček.

Popelka ve Voletinách

Předpremiéra
6. prosince od 14 hodin
Pro nejmenší diváky a jejich rodiče, případně pro ty, kteří chtějí mít klidný večer, nebo na něj mají jiný program.

Premiéra
6. prosince od 17.30 hodin
Pro všechny ostatní, kteří už mohou být déle vzhůru a nechodí po večerníčku spát.

V příštím týdnu budou ochotníci hrát Popelku hned třikrát. Nejprve ve středu od šesti večer při veřejné generálce, určené především publiku z řad klientů trutnovského centra Riaps. V sobotu potom při odpolední předpremiéře pro děti a do třetice při večerní premiéře. „Už se těšíme a doufáme, že diváky dobře pobavíme. Uděláme pro to všechno,“ slíbil Horáček.

Divadlo Vratislava Barvy v Trutnově funguje už šestnáct let. A nepořádá jen ochotnická představení. Pravidelně pořádají kostýmované plesy (jak sami říkají spíš divadelní zábavy), a to vždy na nějaké významné téma z české historie.

„Začali jsme první republikou, příští rok plánujeme obsazení Československa, pak plánujeme mimo jiné roky 1948, 1968 a 1989. K tomu ještě vždy na jaře klasický divadelní ples nebo tradiční reprízy našeho Mrazíka. A už teď pomalu chystáme novou pohádku na příští rok S čerty nejsou žerty,“ prozradil zvukař a osvětlovač Štefan Horáček. „Tak nějak to režírujeme společně s Romanem Kynclem a s Markétou Krejčovou, která má zkušenosti s profesionálním divadlem. Od nás ostatních je to jen čiré nadšení,“ řekl.

Odvážný počin ochotníků sehrát Popelku nezhatily ani obavy o budoucnost hospody ve Voletinách. Hrozí totiž, že by amatérský soubor mohl přijít o prostory, kde už pět let zkouší a hraje. „Městská budova je určena k prodeji, nový majitel by tam třeba naše divadlo nechtěl,“ uvedl Horáček.

IMG 4449

Na nových aktivitách se domlouvají i s šéfem zdejší kultury Liborem Kasíkem, aby se dění ve Voletinách stalo tradiční součástí místní kultury. „V souboru jsou i mladí lidé, složení našeho divadla skýtá perspektivu a má budoucnost,“ dodal Štefan Horáček.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Divadlo Vratislava Barvy

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama