reklama 

Charitativní Webrovkafest se stěhuje a mění název

17.9.2015  •  Kultura  • 
čtenost 1747

Trutnov - Hudební festival Webrovkafest se po třinácti letech přesouvá z kopců nad Trutnovem k úpatí skalního města Ostaš u Teplic nad Metují. Letos poprvé se bude konat na Klučance v obci Dědov.

Charitativní Webrovkafest se stěhuje a mění název

Hvězdou letošního Webrovkafestu bude kapela Už jsme doma.

Chata Webrovka byla místem, kde trávili vánoční pobyty chlapci a děvčata z dětských domovů. A kde se každoročně v listopadu konal festival, jehož výtěžek pořadatelé opakovaně věnovali právě na pobyty dětí bez rodičů.

„Poslední dobou začal být objekt chaty Webrovka technicky nedostačující a proto se Institut zážitkové pedagogiky (dříve Asociace dětských domovů) a s ním i festival přesunul do objektu většího a pro tyto účely příhodnějšího,“ vysvětluje pořadatel festivalu Vojta Lábus.

Klučanka nabízí lepší zázemí dětem i účastníkům festivalu. Také díky tomu se letos hudební program uskuteční na dvou scénách (menší bude písničkářská). Fanoušci, kteří přijedou s dětmi, jistě ocení hlídaný dětský koutek s programem.

DSC 0182

Webrovkafest na Klučance

- 14. ročník
- 14. listopadu od 14 hodin
- hlavní hvězdy: Už jsme doma, F. P. B. a Zuby nehty.
- vystoupí ještě: Jana Šteflíčková, Koonda Holaa, Pepa Lábus a spol., The Art of Inside Out, Electrum Magicum, Poslední Lež, New Sound Orchestra, Václav Bahňous a dívčí divadelní spolek KaRaJaPeJi a Ba.
- po skončení akce autobusy směr Meziměstí - Broumov a Police - Hronov - Náchod - Česká Skalice - Trutnov.

Největším lákadlem ale bude muzika. Například nejznámější česká kapela ve světě Už jsme doma, formace F. P. B. připomínající punkovou klasiku osmdesátých let a dámská alternativní skupina Zuby Nehty.

Festival za třináct let existence vynesl pro děti bez rodičů ze vstupného více jak 300 tisíc korun. Naposledy loni rekordních 50 tisíc 164 korun. „Rozpočet akce se posledních pět let dařilo pokrýt z darů sponzorů, podporovatelů a přátel a vše, co návštěvníci odevzdali do kasy, byl pak čistý výtěžek určený pouze dětem,“ říká Lábus. Minimální festivalový příspěvek činí už deset let pouhých 150 korun.

Na Webrovkafestu v minulosti vystoupili Vladimír Mišík a Etc., Luboš Pospíšil + 5P, Vladimír Merta, Echt! či Babalet. A také mnoho dalších kapel a umělců. „Všichni vystupovali pouze za cestovní náklady, nebo za výrazně snížený honorář, z důvodů charitativního poslání akce,“ vysvětluje pořadatel.

DSC 1712

A ještě jedna důležitá věc - festival má od letoška nový název: Webrovkafest na Klučance. Se změnou místa by navíc mohl kromě trutnovských příznivců přitáhnout i obyvatele Broumovského výběžku. „Věříme, že se díky Vám podaří festival v novém místě nejen udržet, ale i více rozvíjet. Že i nadále budou mít děti bez rodičů krásné Vánoce a my dobrý pocit z vykonané práce," dodává Vojta Lábus.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Webrovkafest

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama