reklama 

Hintner mířil objektivem na biatlon, úspěšný český sport

19.3.2017  •  Kultura  • 
čtenost 576

Trutnov – Biatlon. Sportovní odvětví, které v letošní zimní sezóně světově proslavili čeští reprezentanti, zejména pak fenomenální česká jednička Gabriela Koukalová. A právě na tento sport se svým aparátem zaměřil fotograf Pavel Hintner (50), člen trutnovského fotoklubu KDÚ.

Hintner mířil objektivem na biatlon, úspěšný český sport

Jeho samostatná výstava v Matesu, domovské galerii fotoklubu, kterou autor nazval NMNM, tedy Nové Město na Moravě, je toho jasným důkazem. Snímky z tamního závodu světového poháru pořídil jako divák před loňskými vánočními svátky. „Domnívám se, že by byla škoda nezprostředkovat zážitky a trochu atmosféry formou této malé výstavy,“ uvedl.

Podle fotografa Ctibora Košťála, člena fotoklubu a autora úvodního slova při vernisáži, Hintner začal biatlon vnímat až ve chvíli, když se našim reprezentantům začalo dařit. „To není příliš sympatické, protože je třeba podporovat všechny aktivity, i když se nedaří,“ myslí si Košťál. To ale narazil na autora snímků. „To by ses ufotil, nemůžeš fotit každého, když se mu nedaří,“ odvětil Hintner.

Na světový pohár se dostal díky přítelkyni a měl štěstí. „Podařilo se nám získat místo na hlavní tribuně, kde jsem měl dobrý přehled po velké části trati, na start i cíl. Chtěl jsem lidem představit snímky z míst, kam nemají možnost se podívat. Proto jsem tu výstavu připravil,“ prozradil autor. Vystavené fotografie závodících hvězd světového biatlonu mají svoji neopakovatelnou atmosféru a jistě potěší všechny fanoušky tohoto bílého sportu.

Mezi oblíbená témata Pavla Hintnera, který fotografuje už od základní školy, patří krajiny, noční snímky, motocykly a čerstvě také biatlon, jak ukazují jeho práce v Matesu. „Fotografuji všechno a ničemu se nebráním. Není tedy takřka žánrů, kterým bych nefotil v rámci možností svých a používané techniky,“ tvrdí fotograf, jehož výstava potrvá do 26. dubna.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama